Stejně jako v předešlých letech budou mít návštěvníci Islandského dne si zakoupit něco pro potěchu duše či oka a podpořit tak činnost klubu.
Lidské srdce (Jón K. Stéfansson) NOVINKA
V posledním díle románové trilogie nejúspěšnějšího současného islandského autora Jóna Kalmana Stefánssona, jejíž první dva díly tvoří tituly Ráj a peklo a Smutek andělů, se i nadále setkáváme s postavami rybářské obce přelomu století nacházející se ve fjordu poblíž severního polárního kruhu. Její obyvatelé, ať je to introspektivní „chlapec“ uchylující se do vnitřního světa, do společenství autorů, jako je Whitman, Shakespeare nebo Milton, či jím obdivovaná Ragnheid, dcera faktora Fridrika, ve slunečních paprscích se projíždějící na koni, se každý po svém rvou se životem za věčného střídání běsnících živlů, nelítostné zimy, bouřek a vánic. Drsné okolní prostředí vytváří nepřekročitelné překážky, omezuje lidskou mysl, zužuje obzory a zplošťuje dimenze. Náročné životní podmínky ženou lidi ke konzumaci alkoholu a nebezpečně zintenzivňují jejich city. Bije ti ještě stále srdce? A jak ti bije? Mé srdce bije, protože nic jiného neumí. (Dybbuk)
K prodeji budou také nové odznaky a spoustu jiných islandských relikvií - třeba hrnečků s panoramatickou fotografií.
Běhej dokud můžeš (René Kujan) NOVINKA
René Kujan (1974) byl ještě před deseti lety jedním z tisíců rekreačních běžců. Pak se ale ocitl na sedadle spolujezdce v autě, které se střetlo s protijedoucím vozidlem a všechno se změnilo. Od lékařky si vyslechl mrazivý ortel: „Nikdy už běhat nebudete.“ Navzdory všem prognózám po devíti měsících zdolal maraton. Od té doby běhá každý den, někdy i 32 maratonů za měsíc. Na lidi, kteří takové štěstí jako on neměli a zůstali na vozíku, myslí pořád – věnuje se charitativním běhům v jejich prospěch. Tato kniha popisuje Reného návrat do běžeckého života a dosažení světového prvenství při oběhnutí Islandu, kdy ho uprostřed podzimního marastu doprovázela jedna statečná žena a dvouměsíční syn. (Kosmas)
Malá kniha o Islanďanech (Alda Sigmundsdóttir)
Útlá kniha od rodilé Islanďanky, která strávila velkou část svého života v zahraničí, odkrývá značný počet specifik tohoto severského národa. Proč jsou Islanďané špatní řidiči? Jak se staví k cizincům? Co si představují pod pojmem svoboda a jak se seznamují? Odpovědi najdete v padesáti „miniaturních esejích“ psaných s humorem, ironií i pochopením. Poslední kusy, v distribuci vyprodáno a chystá se podzimní dotisk.
Island autem 4 x 4 (Jan Sucharda)
Kniha obsahuje podrobný a přehledně uspořádaný popis vnitrozemských cest, které je možné absolvovat výhradně auty s pohonem všech čtyřech kol s velkým množství fotografií, které poskytují přesnou představu o popisovaných místech a jednotlivých cestách. Knížka reflektuje všechny změny, k nimž na Islandu v posledních letech došlo.
Island 111 nej - Kapesní obrazový průvodce po Islandu (Jan Sucharda)
Knížka určena nejenom pro lidi, kteří ještě na islandu nebyli, ale i pro ty, kteří se sem vracejí. Obsahuje nejenom místa na Islandu známá a hojně navštěvovaná, ale také ta místa, kam zavítá málokdo. Je rozdělena do čtyř oddílů - jihozápad, severozápad, severovýchod a jihovýchod, doplněna orientačními mapkami a rejstříkem.
Island - Nejkrásnější turistické trasy po horách a po pobřeží (55 tras)
Průvodce Rother (Kletr) od nakladatelství Freytag a Berndt pro pěší turistiku. Průvodce obsahuje 55 doporučených turistických tras různých obtížností. Každá trasa je vybavena mapkou, časovým rozvrhem, převýšením, návrhy na ubytování apod. Nechybí rovněž celková charakteristika dané oblasti a rejstřík.
Islandská konverzace se slovníkem a gramatikou
Konverzace může být užitečným společníkem, ať už se vydáte za poznáváním ledovců, bublajících bahenních sopek, kolosálních vodopádů nebo horkých gejzírů. Obsahuje 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech, 6 000 hesel ve slovníku islandsko-českém a česko-islandském doporučení a upozornění, přepis výslovnosti všech frází, 21 stran gramatiky, 15 stran praktických informací o zemi.
Lživé ságy starého Severu
Ságy označované jako „lživé“ začaly vznikat na Islandu na počátku dvanáctého století. Otevřeně a bez ostychu se prohlašují za literaturu, jejímž hlavním cílem je bavit, a neváhají proto často sahat po tématech, jež bychom v klasické staroseverské literatuře našli jen okrajově či vůbec: sexu, magii či brutalitě. Autory lživých ság lákalo všechno neobvyklé, exotické, nepřirozené a excesivní; jsou to díla plná podivných zápletek, překvapivých zvratů, neobvyklých odhalení a odvážných literárních postupů.
Křesťanství pod ledovcem (Halldór Kiljan Laxness)
Román o biskupském emisaři, který přijede na inspekční cestu do odlehlé islandské farnosti, spravované farářem, o němž kolují zvěsti, že se odchýlil od pravé cesty a o své ovečky se nestará.
Smutek andělů (Jón Kalman Stefánsson)
Druhý díl románové trilogie. První díl Ráj a peklo je již beznadějně vyprodán. Pokračování příběhu, v němž se hrdinové románu vydávají na cesty s cílem doručit poštovní zásilky do nejodlehlejších cípů Islandu a bojují o život za věčného střídání běsnících živlů, bouřek, vánic a mrznutí.
Měsíční kámen (Sjón)
Příběh šestnáctiletého chlapce, citově vyprahlého sirotka, který si vydělává obsluhou místních homosexuálů a žije filmy promítanými ve dvou reykjavických biografech, odehrávající se na podzim roku 1918 v hlavním městě Islandu, patnáctitisícovém Reykjavíku.
Mezi stromy (Gyrðir Elíasson)
V drobných a téměř minimalistických textech povídkového souboru Mezi stromy nahlíží autor do lidského nitra, formovaného životem v osobitém islandském prostředí, dávnými vzpomínkami, subtilními mezilidskými vztahy i osamělostí.
Kniha od řeky Sandá (Gyrðir Elíasson)
Vypravěčem novely současného islandského prozaika je malíř, který odešel z města do lesa a zabydluje se v karavanu. Z něj vychází na procházky lesem a pokouší se malovat přírodu. Je posedlý stromy a zdá se, že po vyprahlých „písečných“ letech opět nachází zálibu v malování. Dokáže ho nakonec uspokojit a vymanit z chmurné samoty a prožitých zklamání?
Sága o Hervaře + komentáře (Jan Kozák)
Mytická sága patřící mezi klasická díla literatury starého Severu. Komentované bilingvní staroseversko-české vydání s doprovodnou studií připravil Jan Kozák jr. Komentář k Sáze o Hervaře nabízí v rámci pětice tematických studií osvětlení a výklad stěžejních témat, které textem ságy pronikají a určují tak její kulturní význam.
Eddica Minora (Jiří Starý)
Soubor staroseverských básní doby vikinské a období skandinávského středověku, dochovaných roztroušeně na pergamenech. Obsaženy jsou zejména ságy o dávnověku, které popisují život a slavné činy dávných severských hrdinů, najdete zde ale také další básně a zlomky, texty právní, magické a jiné, jež dokazují, jaké role poesie u starých Seveřanů hrála.
Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky (Jiří Starý)
Kniha je věnována historii staroseverského práva od pohanských počátků v době vikinské po období 13.–14. století, kdy se Skandinávie přijetím královských zemských zákoníků zařadila do proudu středověké křesťanské právní kultury. Kniha poutavě popisuje a mnoha citáty ilustruje formy, jichž zákonodárství v různých dobách nabývalo, a zabývá se rovněž otázkou pojetí pravdy či spravedlnosti v chápání starých Seveřanů z časů ság a hrdinských či mytologických písní Starší Eddy.
Ísland fotografií (Sylvie Korbařová)
Brožovaná fotokniha, velikosti 210 x 145 mm. Island je zde rozdělen na 4 části dle světových stran, každá část je stručně popsána, u konkrétních nejzajímavějších míst jsou podrobnější popisky, celá kniha je koncipována zejména jako fotoprůvodce s mapkou dle čísel stránek.